نور مورد نیاز یاس رازقی:

 برای اینکه یاس رازقی رشد ایده آلی داشته باشد باید در محیطی با نور زیاد و غیر مستقیم قرار گیرد. در صورتی که از آن در فضای باز نگهداری می کنید بهتر است در سایه قرار گیرد.

در صورتی که نور شدید و مستقیم با این گیاه برخورد کند برگ هایش سوخته و از بین می روند از سوی دیگر اگر در تاریکی قرار گیرد رشد علفی پیدا کرده ساقه ها بلند شده و ظاهر زیبای خود را از دست می دهد.

آبیاری مورد نیاز یاس رازقی:

 آبیاری از اهمیت بالایی برخوردار است. به هیچ وجه اجازه ندهید کمبود آب را احساس کند هر وقت خاک گلدان کمی خشک شد آبیاری را آغاز کنید.

بهتر است برای بهبود روند رشد از آب جوشیده ی سرد شده یا آب باران استفاده کنید؛ البته می توانید آب شیر را به مدت 24 ساعت در ظرفی ساکن قرار دهید سپس به گیاه خود بدهید.

یاس رازقی مانند بسیاری از گیاهان از غرقاب شدن بیزار است. این کار در دراز مدت بیشترین آسیب را به گیاهتان وارد می کند.

کوددهی و تغذیه یاس رازقی:

 رای اینکه روند گلدهی یاس رازقی بهتر انجام شود از مواد مغذی استفاده کنید. برای این کار در فصل رشد (بهار و تابستان) با استفاده از کودی که حاوی آهن و هیومیک اسید است آن را تقویت کنید. در این دو فصل هر ماه دو مرتبه آن را تغذیه نمایید.

خاک مورد نیاز یاس رازقی:

 برای اینکه گیاهتان ایده آل ترین رشد را داشته باشد باید در خاکی غنی، سبک با زهکشی بالا قرار گیرد؛ همچنین نباید خاک این گیاه حاوی آهک باشد. به هیچ وجه از خاک قلیایی برای آن استفاده نکنید.

دمای نگهداری یاس رازقی:

 این گیاه به هوای سرد بسیار حساس است دمای ایده آل برای نگهداری گیاه معمولا 20 تا 25 درجه است.

رطوبت مورد نیاز یاس رازقی:

  این گیاه به رطوبت متوسط نیاز دارد. اگر محیط نگهداری آن خشک است می توانید با استفاده از روش های مختلف این نیاز را برطرف کنید. ساخت جزیره و غبارپاشی از متداول ترین راه های تامین رطوبت یاس رازقی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *