معرفی گیاه برگ انجیری یا مونسترا

برگ انجیری یک گیاه گرمسیری است، که در محیط مرطوب رشد ایده آلی دارد. جالب اینجاست که به خاطر شکل برگهای آن خیلی از افراد آن را با فیلودندرون اشتباه میگیرند. همین شکل جالب برگها باعث شده تا لقب پنیر سوئیسی به خود بگیرد. برگ انجیری با نام علمی Monstera delicious از خانواده ی Araceae میباشد که بیشتر بومی کشور مکزیک است. برگ انجیری دارای ۵۰ گونه ی مختلف میباشد.مهمترین آنها عبارتند: از برگ انجیری مونسترا، برگ انجیری فر، برگ انجیری حصیری یا پتوس حصیری، برگ انجیری کنتیایی، برگ انجیری مینیاتوری، برگ انجیری ابلق یا واریگاتا، برگ انجیری پنج سوراخ، برگ انجیری دوبیا، برگ انجیری سیلتپکانا، برگ انجیری دلیسیوسا، برگ انجیری ریز یا پنیر سوئیسی  و برگ انجیری اپلیکوا.

 برگ انجیری مونسترا، در صورت دارا بودن محیطی ایده آل تا چند متر میتواند رشد کند. این گیاه گل نمی دهد ولی برگهای زیبا و شیاردار آن زیبایی خاصی به گیاه بخشیده است. نکته مهم اینکه این گیاه یک گیاه سمی است.

گیاه شناسی برگ انجیری مونسترا

نامهای رایجبرگ انجیری ، مونسترا و پنیر سوئیسی
بومیمکزیک
خانواده Araceae
میزان رشدرشد تا چند متر
ویژگی های منحصر به فردبرگهای شیار دار و زیبا
دمای نگهداری 20 تا 25درجه سانتیگراد
بستر کشت پیت ماس و پرلیت
انواعمونسترا برگ انجیری فر، برگ انجیری حصیری یا پتوس حصیری، برگ انجیری کنتیایی
فصل گلدهی فاقد گلدهی

شرایط نگهداری گیاه برگ انجیری

  • نور: بهتر است برگ انجیری مونسترا، در در مکانی به دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، زیرا نور خورشید باعث آسیب رساندن به گیاه و زرد شدن برگها می‌شود؛ همچنین نور کم برای آن مفید نیست زیرا رشد گیاه را متوقف میکند.
  • آبیاری: برای نگهداری ز گیاه برگ انجیری مونسترا بهتر است، خاک از رطوبت خوبی برخوردار باشد. بنابراین در فصل تابستان آن بایستی که هر دو سه روز یکبار گیاه را آبیاری کرده اما در فصل زمستان هر یک هفته کافی است.
  • کوددهی: کود دهی در فصل های گرم انجام شود. استفاده از کودهای مایع می‌تواند کیفیت رشد گیاه را بهبود ببخشد، اما در فصل زمستان نیاز به کود دهی نیست.
  • خاک: خاک مورد نیاز گیاه در شرایط تکثیر، پیت ماس و پرلیت است، اما برای کشت و نگهداری در خانه میتوان از خاک باغچه، ماسه و خاک برگ استفاده کرد.
  • دما: دمای مورد نیاز برای این گیاه حداقل 15 و حداکثر 30درجه سانتیگراد میباشد؛ اما دمای ایده آل برای نگهداری بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است.
  • رطوبت: حفظ شادابی و رشد مطلوب گیاه برگ انجیری مونسترا، مشروط به تامین رطوبت مورد نیاز برای آن است، زیرا برگ انجیری مونسترا، به رطوبت بالایی احتیاج دارد و در صورت قرار گیری در محیطی با رطوبت کم از بین می رود. برای تامین رطوبت مورد نیاز گیاه برگ انجیری مونسترا میتوان از روش های غبار پاشی و یا ساخت جزیره استفاده کرد.

نحوه ی تکثیر و کشت برگ انجیری مونسترا

 سه روش برای تکثیر گیاه برگ انجیری وجود دارد: قلمه برگ، خوابانیدن ریشه های هوایی و قلمه ساقه.

تکثیر به روش کشت قلمه رایجترین روش تکثیر برگ انجیری مونسترا است.

ابتدا قلمه های 2 و 3 بندی از روی گلدان مادری جدا شده و برگهای انتهایی را از آن جدا میشود. بعد از آماده نمودن قلمه ها نوبت به آماده کردن بستر کشت است. بستر کشت قلمه ها، ترکیبی از ماسه و پرلیت است که باید از رطوبت کافی برخوردار باشد. هنگام کشت قلمه ها در بستر مناسب، به مدت 10 ثانیه در هورمون ریشه زایی قرار میگیرند سپس در گلدان کشت میشوند. بعد از کشت قلمه ها، بلافاصله آبیاری صورت میگیرد. و نیازی به سایه اندازی نیست.

زمان تعویض گلدان

 در شرایط گلخانه برای تعویض گلدان زمان خاصی وجود ندارد اما اگر در خانه باشد بهتر است که گلدان در فصل بهار تعویض شود.

آفت ها و بیماری های گیاه برگ انجیری مونسترا

  • زخم های سفید پنبه‌ای شکل روی برگها: این مشکل از حشره و آفت می باشد که با استفاده از سم حشره کش هر دو هفته یکبار تا زمان برطرف شدن مشکل گیاه را سم پاشی کنید.
  • لکه های قهوه ای در وسط یا حاشیه ی برگها: غبار پاشی در نور آفتاب باعث ایجاد این مشکل است.
  • خشک و چروک دار شدن برگها: محیط نگهداری گیاه گرم و خشک می باشد و شما گیاه را آبیاری نکرده اید که سریعا اقدام به آبیاری کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *