به 3 روش میتوان گیاه بنجامین آمستل را تکثیر نمود.

تکثیر به روش کاشت مستقیم قلمه در خاک:

برای تکثیر به این روش کافی است در اواخر فصل بهار_اوایل تابستان قلمه ای جوان و سالم را از گیاه مادری جدا کنید . توجه داشته باشید که نوع برش،محل برش و اندازه قلمه در تکثیر به این روش از اهمیت بالایی برخوردار است ،به بیان دیگر شما باید قلمه ای به طول ۱۵ سانتی متر را به صورت مورب از انتها یا قسمت میانی و یا حتی نوک ساقه گیاه جدا کنید.

توجه داشته باشید که قلمه جدا شده حتما باید دارای حدود ۳_۵  برگ باشد. پس از جدا کردن قلمه آن را به مدت چند ساعت در محیطی سایه و خنک قرار دهید تا شیر موجود در آن خارج شود.

پس از خارج شدن شیره گیاه به طور کامل، گیاه را به بستری نیمه سبک منتقل کنید و سپس روی آن را با کیسه پلاستیکی شفافی بپوشانید ،لازم به ذکر است که هر چند روز یکبار کیسه را بردارید تا هوای کافی در زیر آن جریان یابد و گیاه نپوسد.

تکثیر از طریق ریشه دار کردن  قلمه درآب:

این روش دقیقا مشابه روش بالایی است با این تفاوت که بعد از تهیه قلمه باید آن را به درون آب منتقل کنید و پس از ریشه دار شدن آن را به بستر خاک منتقل کنید.

 تکثیر از طریق خوابانیدن هوایی قسمتی از ساقه:

تکثیر به این روش نیازمند مهارت و تجهیزات گلخانه ای است.

زمان تعویض گلدان

 به دلیل رشد کند بنجامین آمستل، این گیاه نیاز به تعویض سالانه ندارد، البته که در صورت بیرون زدن ریشه های گیاه از انتهای گلدان باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. به طور کلی توصیه می شود هر دو سال یک بار نسبت به تعویض گلدان گیاه بنجامین آمستل اقدام کنید و گیاه را به گلدانی با یک سایز بزرگ تر منتقل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *