تکثیر این گیاه به حدی آسان است که حتی افراد مبتدی می توانند به راحتی این کار را انجام دهند. معمولا از طریق قلمه زنی بنت القنسول تکثیر می یابد. در ادامه این روش را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برای اینکار ابتدا ساقه ای جوان و عاری از هر گونه را مد نظر قرار داده و گلدانی با سایز مناسب انتخاب کنید. کف آن تکه های سنگ درشت و پوکه ریخته سپس با خاکی سبک همراه با زهکشی مناسب درون آن را پر کنید.

بعد از پر شدن گلدان روی خاک را با انگشت فشار دهید؛ حال وقت آن رسیده که قلمه ی مدنظرتان را به اندازه 10 الی 15 سانتی متر از گیاه مادر جدا کنید. بهترین محل برای برش بخش چوبی  و قدیمی بنت القنسول است. بعد از برش شیره ی سفید رنگی از قلمه خارج می شود که برای توقف آن زغال چوب بهترین گزینه است؛ البته ماسه ی نرم نیز بی تاثیر نیست.  وجود برگ بر روی قلمه روند ریشه زایی را کند می کند جهت پیشگیری از بروز این اتفاق می توانید با استفاده از قیچی تیز و استریل شده برگ های اضافی را از روی آن بردارید.

پیشنهاد می کنیم روی گلدان را با استفاده از یک نایلون شفاف همراه با چند سوراخ جهت تهویه ی هوا بپوشانید. بعد از اتمام روند ریشه دهی آن را برداشته و گلدان را به محل مد نظرتان دهید.

زمان تعویض گلدان

در فصل بهار و تابستان این کار را انجام داده و از زیبایی آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *