برای تکثیر این گیاه می توانید به دو روش قلمه ساقه و قلمه برگ اقدام کنید که در ادامه به بررسی هر دو روش خواهیم پرداخت:

تکثیر از طریق قلمه ساقه:

برای تکثیر به این روش کافی است یک شاخه بالغ را انتخاب کنید ، سپس با استفاده از تیغ و یا کاتر تیز آن را به طول 8 الی 10 سانتی متر از تنه مادری جدا کنید.

توجه داشته باشید که این قلمه فقط به دو برگ احتیاج دارد بنابراین می توانید سایر برگ های آن را جدا کنید. انتها قلمه را به صورت مورب برش دهید و سپس قلمه را در خاکی با زهکشی مناسب در میزان 3الی 4 سانتی متر بکارید . در آخر گلدان را به محیطی با دمای 18 الی 24 درجه سانتی گراد منتقل کنید.

تکثیر از طریق قلمه برگ:

برای تکثیر به روش برگ می توانید به 4 طریق اقدام کنید:1-تمام قسمت های برگ همراه با دمبرگ 2- تمام قسمت های برگ بدون دمبرگ 3- قسمت پایینی برگ بدون دمبرگ 4- قسمت بالایی برگ .

پس از جدا سازی برگ و انتخاب یکی از روش های فوق می توانید انتهای گیاه را به هورمون ریشه زایی آغشته کرده و سپس آن را در بستر مناسب مانند کوکوپیت یا پیت ماس قرار دهید .

پس از کاشت قلمه ها آن ها را به محیطی به دور از تابش نور مستقیم خورشید منتقل کنید،همچنین توجه داشته باشید که محل قرار گیری گلدان کمی مرطوب و گرم باشد.

زمان تعویض گلدان

 در شرایط گلخانه برای تعویض گلدان زمان خاصی وجود ندارد اما اگر در خانه باشد بهتر است که گلدان در فصل بهار تعویض شود. زمانی است که ریشه های گیاه از گلدان بیرون زده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *