نور مناسب استئوسپرموم:

 استئوسپرموم گیاهی است که نیاز به نورکامل خورشید دارد، به طوری که این گیاه، باید روزانه 6 الی 8 ساعت نورخورشید را دریافت کند.

کمبود نور در این گیاه باعث توقف رشد،کاهش گلدهی و یا عدم گلدهی می شود. البته لازم به ذکر است که در فصل تابستان و یا در هنگام ظهر از قرار دادن گیاه در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.

آبیاری گیاه استئوسپرموم:

این گیاه در برابر خشکی مقاوم بوده و نیاز آبی متوسطی دارد ،توجه داشته باشید که این گیاه در اوایل رشد خود نیاز بیشتری به آبیاری دارد.

به طوری کلی در بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح رویی خاک خشک شود و سپس اقدام به آبیاری مجدد کنید. دقت کنید که آبیاری گیاه به اندازه باشد تا از پوسیدگی ساقه و ریشه های آن اجتناب شود.

کوددهی استئوسپرموم:

به منظور رشد بهتر و تامین نیاز های گیاه هر دو هفته یک بار از کود های کامل استفاده کنید .همچنین می توانید از کود گلدهی برای گلدهی بیشتر این گیاه استفاده کنید.

خاک مناسب گیاه استئوسپرموم:

 استئوسپرموم به خاکی سبک با زهکشی بالا احتیاج دارد بنابراین توصیه می شود از ترکیب خاک برگ پوسیده +پیت ماس برای بستر آن استفاده کنید.

دمای نگهداری گیاه استئوسپرموم:

مناسب ترین برای نگهداری از گل استئوسپرموم 18 الی 24 درجه سانتی گراد است، البته این گیاه می تواند دمایی تا حداقل 10 درجه سانتی گراد و حداکثر 30 درجه را تحمل کند.

رطوبت مناسب گیاه استئوسپرموم:

 رطوبت نسبی محیط(40 تا 70 درصد) برای این گیاه کافی است ،در صورت نگهداری از این گیاه در مناطق گرمسیری میزان رطوبت موجود در محیط را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *