نور مورد نیاز آئونیوم:

این گیاه به نور متوسط رو به بالا نیاز دارد به طوری که محیطی با نور مستقیم و نیم سایه مناسب ترین محل برای نگهداری از آن به شمار می آید .لازم به ذکر است که آئونیوم قرمز نسبت به سایر مدل های آئونیوم مقاومت کمتری در برابر کمبود نور دارد،به طوری که در صورت قرار گیری به مدت طولانی در محیطی کم نور منجر به از بین رفتن واریته های رنگی در آن می شود . توجه داشته باشید که نور مستقیم خورشید در هنگام ظهر می تواند منجر به آسیب و سوزاندن برگ های گیاه شود.

آبیاری مورد نیاز آئونیوم:

آئونیوم نسبت به آبیاری زیاد حساس است بنابراین توصیه می شود بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک به طور کامل خشک شود زیرا خیس بودن بیش از حد و خاک موجب ریزش برگ های گیاه می شود.

توجه داشته باشید که در هنگام آبیاری حتما  آب اضافی از زیر گلدان خارج شود.

کوددهی مناسب گیاه آئونیوم:

 این گیاه به کوددهی زیادی نیازمند نیست ولی توصیه می شود دو بار در سال یک بار در فصل بهار و یک بار در فصل تابستان نسبت به تغذیه گیاه با کود کامل اقدام کنید.

خاک مورد نیاز آئونیوم:

 آئونیوم قرمز به خاکی مناسب با زهکشی بالا نیازمند است به همین دلیل توصیه می شود از خاکی با ترکیب شن و پیت ماس برای این گیاه استفاده کنید.

دمای نگهداری گیاه آئونیوم:

 آئونیوم نسبت به دمای سرد حساس است به طوری که در صورت قرار گیری در محیطی با دمای کمتر از 10 درجه دچار آسیب می شود . مناسب ترین دما برای نگهداری از این گیاه دمای 15 الی 25 درجه سانتی گراد است.

رطوبت مناسب آئونیوم:

 این گیاه نیاز به رطوبت بالایی ندارد و رطوبت نسبی محیط برای نگهداری از آن کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *