نور مورد نیاز کالانکوئه:

 این گیاه در مکانهای کم نور و سایه خیلی خوب رشد می کند بنابراین بایستی که در فصل گرم از معرض مستقیم نور خورشید به دور باشد.

به طور کلی برای نگهداری گیاه کالانکوئه، بایستی به مدت 6 تا 8 ساعت در معرض نور کافی قرار گرفته و از طرفی از تابش مستقیم نور خورشید به دور باشد.

آبیاری مورد نیاز کالانکوئه:

 برای آبیاری باید بین هر فاصله خاک کاملاً خاک گلدان کاملا خشک شود در فصل تابستان هر یک هفته یکبار و در فصل زمستان ده روز یکبار مناسب برای آبیاری گیاه است. برای آبیاری گیاه بایستی خاک گلدان 2 تا 3 سانتیمتر خشگ باشد و سپس اقدام به آبیاری نمود. آبیاری زیاد سبب پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه میشود.

کوددهی و تغذیه کالانکوئه:

 کوددهی گیاه باید در فصل رویش گیاه باشد یعنی در بهار و تابستان که بایستی از کودهای مناسب مایع استفاده کرد. کود دهی و تغذیه گیاه کالانکوئه باید در فصل رشد گیاه انجام شود به همین منظور در اواخر شهریور 2 تا 3 گرم کود کامل به صورت محلول در آب به گیاه داده شود.

خاک مورد نیاز کالانکوئه:

 این گیاه به خاکی با زهکشی مناسب احتیاج دارد بهترین خاک جهت نگهداری کالانکوئه پیت ماس، خاک برگ، خاک باغچه و کوکوپیت است.

دمای نگهداری کالانکوئه:

 دمای مناسب برای نگهداری این گیاه ۲۰ تا ۲۵ درجه است در دمای بالا رشد و گلدهی گیاه متوقف می شود.چنانچه در دماهای بالاتری قرار بگیرد به همان نسبت نیز باید میزان رطوبت خاک و آبدهی افزایش یابد. اگر در دمای مناسبی قرار بگیرد شروع به گلدهی میکند و در صورت قرار گیری در دمای پایین، گلدهی متوقف میشود.

رطوبت مورد نیاز کالانکوئه:

 در صورت گرم شدن محیط باید میزان رطوبت را افزایش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *