نورمورد نیاز برگ بیدی بنفش:

 گیاه برگ بیدی بنفش به مکانی دارای نور متوسط نیاز دارد. در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید برگ های برگ بیدی از بین رفته و همچنین نور کم هم باعث سبز شدن برگها میشود. به صورت کلی گیاه برگ بیدی به طور متوسط به 6 ساعت نور فیلتر شده نیاز دارد.

آبیاری مورد نیاز گیاه برگ بیدی بنفش:

 آبیاری گیاه باید براساس خاک گلدان باشد. چنانکه گلدان خاک گلدان خشک است باید آبیاری بیشتری صورت بگیرد البته که آبیاری بسیار زیاد برای گیاه آسیب زاست. بین هردو آبیاری میبایست خاک گلدان به اندازه ی2 الی 3 سانتیمتر خشک باشد. اگر از گیاه به عنوان آویز استفاده میشود نیاز آبی گیاه بیشتر میشود.

کوددهی و تغذیه برگ بیدی بنفش:

این گیاه مقاومت بالایی دارد بنابراین از کودهای با دوز کم می توان برای تغذیه گیاه استفاده نمود در فصل زمستان نیاز به کوددهی گیاه نیست. مناسبترین نوع کود برای تغذیه ی گیاه از کودهای سه بیست و کودهای پتاس بالا استفاده کرد.

خاک مورد نیاز برگ بیدی بنفش:

 خاک مورد استفاده برای گیاه خاک برگ خاک باغچه کوکوپیت و پرلیت میباشد. چنانچه از خاک سنگین با زهکشی نامناسب استفاده شود سبب پوسیدگی ریشه خواهد شد، بنابراین باید از خاک با زهکشی بالا استفاده نمود.

دمای نگهداری برگ بیدی بنفش:

 با وجود اینکه گیاه برگ بیدی قادر است تا دمای 30 درجه را تحمل کند اما دمای ایده آل برای نگهداری از آن بین 15 تا 25 درجه است.

رطوبت مورد نیاز برگ بیدی بنفش:

گیاه برگ بیدی بنفش به رطوبت بالایی نیاز دارد برای تامین رطوبت میتوان از روش جزیره در منزل استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *