نور مورد نیاز گیاه آنتوریوم:

 آنتوریوم به نور زیاد و غیر مستقیم خورشید نیاز دارد و در صورت قرار گیری در محیط مذکورمی تواند بهترین میزان رشد را تجربه کند.

آبیاری مناسب گل آنتوریوم:

خاک این گیاه همواره باید مرطوب باشد بنابراین هرگز اجازه ندهید که کاملا خشک شود. توصیه می شود، بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک گیاه خشک شود و سپس اقدام به آبیاری آنتوریوم کنید، مناسب ترین زمان برای آبیاری این گیاهی زمانی است که 2 الی 3 سانتی متر از سطح رویی خاک خشک شده باشد.

کوددهی مناسب آنتوریوم:

 به منظور رشد بهتر گیاه توصیه می شود هر دو هفته یک بار خصوصا در فصول رشد از کود مخصوص گیاهان آپارتمانی و کود مخصوص آنتوریوم استفاده کنید. همچنین برای گلدهی بهتر گیاه می توانید از کود مخصوص گلدهی آنتوریوم استفاده کنید.

خاک مناسب گیاه آنتوریوم:

 گل آنتوریوم به خاکی سبک با زه کشی بالا احتیاج دارد. به منظور تامین خاک موردنیاز گیاه می توانید از ترکیب خاک برگ، خاک چوب و زغال استفاده کنید. همچنین از ترکیب خاک برگ + ماسه + کمی خاک باغچه استفاده کنید و یا از ترکیب کوکوپیت + پرلیت + پیت ماس استفاده کنید.

دمای نگهداری گیاه آنتوریوم:

 با توجه به اینکه آنتوریم گیاهی گرمسیری است، بنابراین نیاز به دمایی مشابه زادگاه خود دارد. به طور کلی مناسب ترین دما برای نگهداری از آنتوریوم دمای 20 الی 30 درجه سانتی گراد است.

رطوبت مورد نیاز گیاه آنتوریوم:

 این گیاه نیز مانند اکثر گیاهان آپارتمانی علاقه مند به رطوبت است. بنابراین توصیه می شود در تمامی فصول سال در جهت تامین رطوبت گیاه اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *